Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aktuality z našeho života

23. 12. 2010

21. prosince 2010 VÁNOČNÍ KONCERT V GVUN

Skřivánci zakončili "ziimní" část roku skvělým koncertem v Galerii výtvarných umění v Náchodě. Naplněná zámecká jízdárna dala tušit, že na koncert s rozpustilým názvem BODEJŤ SE ZBRUNČILA BABA se vydala spousta zvědavých "fanoušků". Atmosféra byla báječná a Skřivánci ji podpořili ještě lidovým oděvem, aby vypíchli, že původ písniček má kořeny v Krkonoších.
Děkujeme všem, kteří přišli a podpořili nás a také velmi děkujeme Kulturní a sportovní nadaci města Náchoda, díky které
opět mohlo naše snažení takhle krásně vyústit!
Přejeme Vám krásné a pohodové Vánoce a šťastný Nový i nový rok!

1. září 2010 PRVNÍ POPRÁZDNINOVÉ SETKÁNÍ

Skřivánci se opět chystají k zahájení své poprázdninové činnosti. První setkání proběhne ve středu 1. září po první vyučovací hodině v aule. Domluvíme vše ohledně ideální hodiny zkoušek a program, který případně začneme zvolna chystat!

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

21. května 2010 POSLEDNÍ PŘÍPRAVY NÁVŠTĚVY SLOVINSKÉHO PĚVECKÉHO SBORU V NÁCHODĚ

Už jen několik dní nás dělí o d návštěvy  našeho spřáteleného souboru ZŠ Davorina Jenka z Cerklje na Gorenskem, který do Náchoda zavítá v termínu od 1. do 4. června 2010, aby se stal součástí jubilejního 40. ročníku festivalu Camerata nova Náchod. Společný koncert se Skřivánky se uskutěční 2. června od 18:00 hodin v Husově sboru.
Tohoto koncertu se zúčastní také 1. rada slovinského velvyslanectví pan Jacob Štunf.

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::


19. března 2010 VELVYSLANEC SLOVINSKA V ČR PŘIJAL ZÁŠTITU NAD NÁVŠTĚVOU SLOVINSKÉHO PĚVECKÉHO SBORU V NÁCHODĚ

Slovinský velvyslanec v České republice, jeho exvelence Franc But, přijal dnes záštitu nad návštěvou našeho spřáteleného souboru ZŠ Davorina Jenka z Cerklje na Gorenskem, který do Náchoda zavítá v termínu od 1. do 4. června 2010, aby se stal součástí jubilejního 40. ročníku festivalu Camerata nova Náchod. Společný koncert se Skřivánky se uskutěční 2. června od 18:00 hodin v Husově sboru.

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

12. - 17. 12. 2009 - SLOVINSKO

Ve dnech 12. - 17. 12. 2009 se vokálně instrumentální soubor SŘIVÁNCI Jiráskova gymnázia zúčastnil zájezdu do slovinského města Cerklje na Gorenskem, kde se podařilo navázat spolupráci se základní školou Davorina Jenka.

V průběhu školního roku 2008/2009 probíhala komunikace mezi oběma stranami a vznikla idea o výměnné spolupráci. Přičemž první návštěvu by uskutečnily děti z Čech a ve školním roce 2009/2010 by do Náchoda přijely slovinské děti. Termín naší návštěvy byl naplánován na adventní čas od 12. do 17. prosince 2009. Recipročně by Slovinci přijeli do Náchoda v termínu 1. až 4. června. 2010. V jednání je totiž jejich účast na festivalu Camerata nova Náchod 2010, který právě v tomto termínu bude vrcholit.

Do Slovinska vycestovalo celkem 23 studentů a 3 dospělé osoby (včetně řidiče). Členové souboru v rámci návštěvy absolvovali celkem 3 koncerty. Jeden hlavní večerní, pro širokou veřejnost, za účasti starosty obce Cerklje a velvyslance České republiky s rodinou. Další dva koncerty se uskutečnily pro žáky školy Davorina Jenka, všechny pak proběhly společně s tamním dětským sborem pod vedením paní Irmy Močnik.


Součástí naší návštěvy bylo rovněž setkání s českým velvyslancem Petrem Voznicou, který navštívil první (hlavní) koncert.

Hostitelé pro nás rovněž připravili jednodenní výlet po tamních památkách. Navštívili jsme Škocjanské jeskyně, přírodní památku, chráněnou organizací UNESCO, dále přístavní mořské letovisko Piran a tamní akvárium, součástí výletu byl také oběd v restauraci „rybích specialit“ a stihli jsme i krátkou návštěvu večerní Lublaně.

Děti bydlely v rodinách členů tamního sboru a všechny náklady spojené s ubytováním a stravováním byly hrazeny hostitelskou stranou.

Kromě společné práce na českých a slovinských koledách jsme poznali nové přátele a je pro nás nesmírně důležité tento kontakt neztratit. Česká ambasáda, v čele s panem velvyslancem Voznicou, se zavázala být nám nápomocna při přípravě reciproční návštěvy slovinských dětí v České republice. Rádi bychom, aby i město Náchod, v rámci svých možností, podpořilo tuto spolupráci a napomohlo s přípravou návštěvy slovinských dětí u nás. Obě naše kultury mají mnoho společného, ale zároveň se v mnoha ohledech liší a rozhodně stojí za to navzájem tyto odlišnosti poznávat.

Rádi bychom tímto poděkovali sponzorům a vyjádřili jim vděčnost za jejich finanční podporu. Zcela určitě jsme naplnili své předsevzetí reprezentovat ve Slovinsku naši kulturu, gymnázium, město i zemi.

9. 12. 2009 Syn Boží se nám narodil - aula JG          

První repríza našeho vánočního programu proběhla dnes ve "skřivánčím hnízdě". Dorazily za námi děti ze ZŠ komenského a ze stacionáře Cesta.  Pozvání přijaly také děti ze ZŠ Pavlišovská, ale ty nakonec nestihly přijet. I tak jsme snad zvládli navodit atmosféru blížících se Vánoc. 
Děkujeme za návštěvu!

8. 12. 2009 - Syn Boží se nám narodil - domov důchodců          

Dnes jsme úspěšně představili v premiéře letošní vánoční program s názvem "Syn Boží se nám narodil". Tradičně jsme zavítali do Domova důchodců v Náchodě, kam dvakrát ročně rádi docházíme. Na obou stranách sálu vládla příjemná adventní atmosféra. Děkujeme za vlídné přijetí a přejeme všem obyvatelům pohodové svátky vánoční a mnoho zdraví do nového roku!


2. 12. 2009 - Skřivánci Jiráskova gymnázia vyrážejí do Slovinska

Vokálně-instrumentální soubor Skřivánci, složený ze studentů Jiráskova gymnázia, po více než půlročním vyjednávání, v polovině prosince zamíří do slovinského města Cereklje na Gorenskem. Důvodem je navázání partnerství s tamním pěveckým sborem ze školy Davorina Jenka. Po úvodním „oťukávání“ na dálku se oba soubory dohodly na výměnné spolupráci. Proto tedy Skřivánci už v září začali připravovat vánoční repertoár, kterým ve Slovinsku přiblíží české hudební Vánoce. V programu je také zařazena slovinská koleda „Kaj sa vam zdi“, kterou dirigent souboru prof. Milan Poutník upravil rovněž pro instrumentální část souboru a kterou připravujeme pro společný slovinský koncert v Cereklje. Stejně tak si tamní soubor dal za úkol připravit námi vybranou českou koledu.

Pokud vše půjde podle domluveného plánu, měli by naši slovinští přátelé zavítat na oplátku také k nám. Na přelomu měsíců května a června příštího roku je, doufejme, budeme moci pohostit v Náchodě. V plánu jsou společné koncerty v rámci festivalu Camerata nova Náchod a pokračování započaté hudební spolupráce.

Velmi rádi bychom upřímně poděkovali Kulturní a sportovní nadaci města Náchoda, Nadačnímu fondu Zdeňky Horníkové, paní Editě Rozinkové a také Nadaci Jiráskova gymnázia, kteří nám poskytli nemalé finanční prostředky, tím nám umožnili vycestovat do Slovinska. Výrazně nás tím také motivovali pro další práci. 

Po návratu z cest čeká Skřivánky ještě tradiční vánoční koncert, který jsme letos nazvali „SYN BOŽÍ SE NÁM NARODIL“. Srdečně Vás všechny zveme do Galerie výtvarných umění – zámecké jízdárny dne 22. prosince 2009 od 18:00. Budeme se na Vás těšit a snad Vám také zpříjemníme vrcholící a mnohdy hektický vánoční čas.

Obrazek

 
23. 5. 2009 - Heebie-Jeebies + Skřivánčí sbor

Skřivánčí sboristky byly opět live na koncertě Heebie-Jeebies. Tentokrát 23. 5. 2009 v areálu pivovaru Primátor, kde H-J odehráli svůj set. Část sboru se opět přidala a svými vokály "vylepšila" už tak dokonalý koncert.

Obrazek

 


6. 5. 2009 - Jarní koncert v Beránku

Tak jsme se konečně dočkali, 6. května do Náchoda dorazili Kvítci (nebo také, jak jim něžně říká jejich sbormistra, "Květáci") a tradiční jarní koncert mohl začít. Začal, trochu  těžkopádně, z jediného prostého důvodu, a tím byla návštěvnost. Skoro se zdálo, že polovina Skřivánků je ze sirotčince, ale nejvěrnější hrstka přeci dorazila a naši hosté tedy mohli předvést svůj - jako vždy precizní - repertoár. I my se snažili, ale byla znát únava z končícího festivalu Náchodská prima sezóna, jehož se někteří ze sboru i orchestru účastnili. Nakonec jsme to snad zvládli a děkujeme všem, kteří za námi dorazili.  A také přejeme VŠECHNO NEJLEPŠÍ dirigentovi Milanu Poutníkovi k narozeninám, které s námi oslavil právě koncertem a takovýmhle dortem! :-)

Obrazek

2. 5. 2009 - Koncertní činnost

ObrazekMěsíc duben je nenávratně pryč. Pro Skřivánky znamelnal spousty práce, mimořádné zkoušky, ale také veřejné vystoupení. Na začátku u "Husitů",  na konci měsíce pak v Domově důchodců, kam pravidelně a rádi chodíme  zahrát seniorům. 1. května jsme ještě stihli být součástí vernisáže studentských prací v rámci festivalu Náchodská prima sezóna  a vyvrcholení nás čeká 6. května, kdy představíme celý svůj jarní repertoár.

 5. 4. 2009
- Koncertní činnost

ObrazekJaro je v plném rozpuku a Skřivánci už dopilovávají repertoár "Jarního koncertu". Zatím jsou známy tři termíny vystoupení (k nalezení v rubrice KONCERTY).

Veřejné vystupování jsme však zahájili dost netradičně. Na počátku letošního roku jsme byli osloveni farářem církve Československé husitské v Náchodě, panem Dr. Zdeňkem Kovalčíkem a požádáni o spolupráci na bohoslužbě o Květné neděli, kdy by sbor zazpíval čtyři skladby. Našly se dobrovolnice, které - nad rámec běžných zkoušek - připravily s prof. 

Hronkovou zadané skladby a precizně je přednesly.

Celá tato bohoslužba byla přenášena živě na vlnách Českého rozhlasu Praha 2.

 


2. 1. 2009
- Rekapitulace

Na sklonku loňského roku jsme měli velmi nabitý program. Níže popsané akce jsme absolvovali s grácií a doplnili je o koncertní vystoupení pro žáky Základní školy Drtinovo náměstí a klienty stacionářů Cesta Náchod a Nona Nové Město nad Metují, dále o samostatný - velmi vydařený - koncert v Husově sboru, o druhé vystoupení s operní pěvkyní Emou Hubáčkovou v rámci jejího turné AVE MARIA v kostele sv. Vavřince a vše uzavřeli, opět na domácí půdě, pořadem pro studenty našeho gymnázia.
V průběhu svátků jsme získali kontakt do slovinské Lublaně, kde teď vyjednáváme případnou spolupráci s tamním pěveckým sborem. Když se vše podaří, je možné, že v březnu jej přivítáme u nás v Náchodě a v červnu roku 2009 se na oplátku my podíváme do Slovinska.


9. 12. 2008 - Štěstí, zdraví, pokoj svatý... - Domov důchodců

Předpremiéra letošního adventního programu  s názvem  "Štěstí, zdraví, pokoj svatý..."  proběhlá v náchodském Domově důchodců.  Tradičně jsme byli přijati s velkou vřelostí a koncert se vydařil. Vládla při něm příjemná vánoční atmosféra a už teď se těšíme na další , tentokrát jarní, návštěvu seniorů.
Děkujeme Vlastovi Balcarovi za pořízení fotografií z koncertu, které už brzy umístíme v naší fotogalerii.

 

4. 12. 2008 - Ave Maria - Kostel sv. Vavřince...

Prvním vystoupením s paní Emou Hubáčkovou, v rámci jejích adventních koncertů AVE MARIA, jsme úspěšně odstartovali také naši vánoční šňůru koncertů. A protože se podařilo zajistit i košile, započali jsme ji v novém., a to díky vstřícnosti SRPDŠ  a firmě LD Print. (Více naleznete ve fotogalerii)

DĚKUJEME!!!

 

25. 11. 2008 - Vánoční koncerty na dohled...

Pomalu se blíží adventní čas a my pilně pilujeme vánoční repertoár. Pozvání na koncert naleznete ve fotogalerii.

Pokud se vše podaří, možná i my budeme mít, trochu předčasný, vánoční dárek. Díky vstřícnosti SRPDŠ budou mít Skřivánci modré slušivé košile, tedy důstojný "stejnokroj".

DĚKUJEME!!!

18. 11. 2008 - Křest desky kapely Heebie - Jeebies na Rockfestu v Machově

Křest desky punk 'n rollové formace Heebie-Jeebies se opravdu vydařil. Devět skřivánčích sboristek se "live" zapojilo v průběhu koncertu, kde jako hosté doplnily hronovskou sedmici . A to hned ve čtyřech písních. Atmosféra byla bouřlivá a ve fotogalerii si už brzy budete moci prohlédnout pár momentek z této akce.


15. 11. 2008 - část skřivánčího sboru se podílela na desce kapely Heebie-Jeebies  "TO SE TAM NEVEJDE"...

V září tohoto roku byly osloveny některé naše sboristky a požádány o spolupráci při nahrávání jedné písně hronovské formace Heebie-Jeebies. na desce "To se tam nevejde" děvčata nazpívala vokály u jedné písně, ale spolupráce pokračuje. 

15. 11. 2008 na akci ROCK MACHOV budou dívky hostovat "live" při křtu této desky a s kapelou si zazpívají hned několik písní. Křest desky je plánován na 20.30 hodinu.

Obrazek

Obrazek

 

 

A takhle se na tom pracuje... :-)

 

 

23. 10. 2008 - Obřadní síň náchodské radnice - krátké vystoupení u příležitosti 90. výročí vzniku Československého státu

Skřivánci se letos 23. října, v nové sestavě, zúčastnili slavnostního veřejného zasedání městské rady a pozvaných hostí, které bylo věnováno připomenutí 90. výročí založení Československého státu. V obřadní síni náchodské radnice jsme zazpívali tři písně z našeho repertoáru a přispěli tak k důstojnému průběhu celého odpoledne.

Za účasti představitelů města Náchoda, politických osobností, ale také ředitelů školských zařízení, zástupců mládežnických organizací a dalších pozvaných hostů jsme v premiérové sestavě obstáli.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář